Kelionė burlaiviu „kopos, smėlis, vėjas ir vanduo“

Leiskitės į dviejų dienų buriavimo nuotykį jachta po didžiausią Lietuvos vidaus vandens telkinį - Kuršių marias! Nuo seniausių laikų Kuršių Nerijos gyventojai keliaudavo su burėmis, nes taip būdavo pigiausia ir greičiausia susisiekti su Lietuva. Šiais laikais keliauti Kuršių Nerijoje jachta irgi aktualu - tai romantiška, ekologiška ir svarbiausia - pigu (nakvynė jachtoje atplaukus į Nidą ar Juodkrantę - nemokama)!

Ilgasis maršrutas „Nuo uostamiesčio iki Rusijos sienos" trunka dvi dienas ir tęsiasi nuo Klaipėdos iki Nidos. Išplaukiame iš Klaipėdos - vieno didžiausių Baltijos šalių uostų - ir pro Kiaulės nugaros salą patraukiame Juodkrantės link, kur numatyta pirma nakvynė. Vakare dalyvių laukia naktinis ėjimas į Raganų kalną su žibaline lempa ir šiurpą keliantys kapitono pasakojimai apie raganas, velnius ir paslaptinguosius laivų bildukus (nerekomenduojama vaikams iki 10 m. amžiaus).

Išaušus rytui, dalyviai pakelia bures ir pajuda Nidos link. Kuršių marių farvaterio srovė padeda laivu judėti į pietus, tad jachta net prie silpniausio vėjo skinasi per vandenis kelią pirmyn. Aplenkę Naglių ragą prieš buriuotojus išnyra unikalaus grožio Mirusiasios kopos, esančios Naglių gamtos rezervate, kuriame draudžiama vaikščioti. Laukinės smėlėtos gamtos ruožas tęsiasi net 9 km, iki vienintelio visose Kuršių mariose vandenyje stovinčio Pervalkos švyturio.

Už Pervalkos pro akis bėgantis žaliasis nerijos peizažas visai nebeprimena tų laikų, kai čia karaliavo vien smėlis. Tačiau kapitonas smalsiausiems parodys kur slypi net 5 pakeliui esantys smėliu užpustyti senųjų kuršių kaimai. Artėjant prie Nidos prieš akis vėl iškyla smėlio peizažai - tai Parnidžio ir Sklandytojų kopa, pastaroji yra aukščiausia visoje Europoje - 56 m. aukščio. Pasigrožėję šiais gamtos stebūklais dalyviai prisišvartuos Nidos uoste, kur po pasivaikščiojimo prie švyturio baigiasi šis baltų burių žygis.

Norintieji gali rinktis trumpesnius arba ilgesnius žygio variantus: Klaipėda - Juodkrantė, Juodkrantė - Nida arba Nida - Mingė / Rusnė ir kt.

Pastaba: nesvarbu, jei iki šiol nieko neišmanėte apie buriavimą - jachtos kapitonas supažindins jus su buriavimo pagrindais, išmokys reguliuoti bures, vairuoti jachtą. Turintieji II-eilės vairininko teises šiuo maršrutu gali buriuoti savarankiškai.

Vietovė
Klaipėda, Nida
Trukmė
2 dienos, nakvynė Juodkrantėje ar Nidoje jachtoje
Sąlygos
Būtina išankstinė rezervacija.
Kaina
Kaina: nuo 125 Eur/žm.
Kelionė burlaiviu „kopos, smėlis, vėjas ir vanduo“